Şifremi Unuttum
Sepetim
Sepetinizde Ürün bulunmaktadır
Filtre
Marka
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Fiyat
Model
{{ FILTER.NAME }}

Uygun Fiyatlı En İyi Bilgisayar Modelleri

Bilgisayar, içine yüklenen yazılım ya da yapılan programlama aracılığı ile komutlar alarak, birçok işlemi gerçekleştiren bir aygıttır. Bilgisayar denilince akla gelen ilk imge, masaüstü bilgisayardır. 

Devamını oku
Toplam 17 ürün
Görüntüle

Masaüstü bilgisayar, uzun yıllardır gerek çalışma alanlarında, gerek kişisel kullanıma dönük olarak faal bir biçimde kullanılmaktadır. Bilgisayar gerektiren birçok işin dizüstü bilgisayar, tablet hatta telefonlarla yapılabilmesine karşın, masaüstü bilgisayarların popülerliği hala devam etmektedir.

Masaüstü Bilgisayar Özellikleri


Masaüstü bilgisayar; fiziksel olarak, kasa, monitör, klavye ve mouse olmak üzere dört ana ekipmandan oluşur. İsteğe bağlı olarak kulaklık, mikrofon, hoparlör, kamera gibi aygıtlar da eklenerek bilgisayarın işlevselliği arttırılabilir. Masaüstü bilgisayar kasası, donanımı ve yazılımı barındırır. Monitörü aracılığı ile de yaptığınız işleri görüntüleyebilirsiniz. Monitör ayrıca bir izleme aygıtıdır. Klavye ve mouse sayesinde komutlarınızı verebilir, yazılarınızı yazabilir, dosyalarınızı düzenleyebilirsiniz.

En İyi Bilgisayar Fiyatları

Masaüstü bilgisayar aslında iki ana öğenin birleşimiyle iş yapar: Yazılım ve donanım.

En İyi Bilgisayar Fiyatları


Donanım, bilgisayarın tüm işlemlerin yürütüldüğü kasada, bellek, ekran kartı, ses kartı, işlemci, HDD ya da SSD disk yapısının bir arada bulunması olarak özetlenebilir. Hazır sistem bilgisayar modellerinde bu donanım çeşitli varyasyon ve kapasite alternatifleri ile birleşik halde bulunur. Bilgisayar kullanıcılarının önemli bir bölümünün tercih ettiği toplama bilgisayar yönteminde ise, ihtiyaç duyulan performans doğrultusunda tüm bu parçalar ayrı ayrı satın alınarak bir kasada buluşturulur. En iyi bilgisayar donanımına ulaşmak için bu yöntem yararlı olabilir.

Yazılım, bilgisayarın komutları gerçekleştirme ve işleri yapabilme ortamını sağlayan zekasını ifade eder. Bilgisayarları ancak yüklenen yazılım ve çeşitli programlar aracılığı ile kullanmak mümkün olur.


Diğer bir ifadeyle, donanım yazılım ve programlama için uygun ortam sağlar, yazılım ise kendi nitelikleri çerçevesinde komutları hayata geçirir.

Masaüstü Bilgisayar Modelleri


Masaüstü bilgisayar modelleri genel anlamda 3 başlıkta incelenebilir. Kişisel (ya da ofis) bilgisayarı, oyun bilgisayarı ve ana (sunucu) bilgisayar.

Ofis bilgisayarı ya da kişisel bilgisayar aracılığı ile, e-postalar kullanılabilir, hesaplamalar, tablolar, sunumlar yapılabilir, metinler yazılabilir, teklif hazırlanabilir, görsel tasarımlar, filmler, web sayfaları yapılabilir. Bilgisayarın hafızası kullanılarak veriler, dosyalar, görsel arşivler depolanabilir. Kişisel masaüstü bilgisayar, performans ve kapasite özellikleri doğrultusunda, hem özel hem iş amaçlı birçok ihtiyaca yanıt veren vazgeçilmez bir aygıttır.

Oyun bilgisayarı adından da anlaşılacağı gibi oyunlar için tasarlanmış olan, bilgi işlem gücü üst düzeyde olan ve geniş kapasiteli ekran kartına sahip bilgisayar türüdür. Oyun bilgisayarı aynı zamanda yüksek çekirdek sayılı işlemci ile donatılmıştır. Oyun için tasarlanmış bilgisayar, standart bilgisayarı donanımına ek olarak, bireysel ve interaktif oyun oynama, 3D programları, film kurgu programları ve 4D sinema yazılımlarını çalıştırma gücünü mümkün kılan ekstra yüksek kapasiteye sahiptir. Oyun esnasında takılmaz, görüntüleri akıcıdır.

En İyi Bilgisayar Özellikleri

En İyi Bilgisayar Özellikleri


Oyun bilgisayarına özellikle interaktif oyunlar ve oyun videoları çekimi için titreşim yayın direksiyonu, kulaklık, kamera, mikrofon, canlı bağlantı ve çoklu görüşme kameraları gibi bazı ek ekipmanlar dahil ederek oyunun sınırlarını siz belirleyebilirsiniz. Masaüstü bilgisayar türlerinden ana bilgisayar ise çok sayıda kullanıcının bir arada olduğu işyerlerinde, eba bilgisayarı okul, hastane gibi ortamlarda hem veri güvenliği hem de bilgi paylaşımı için kullanılan, yüksek performansa sahip bilgisayar türüdür.

Masaüstü Bilgisayar Markaları


Masaüstü bilgisayar üretiminde popüler markalardan Turbox, hem ofis bilgisayarı hem de oyun bilgisayarı kapsamında ürün alternatifleri üretir. 8-16 GB RAM, 1 TB HDD gibi oldukça gelişmiş donanım seçenekleri Turbox ürün gamında bulunur. Atom Bilişim mağazasında, kulaklık, kamera, oyun kolu, klavye gibi extraları içeren full sistem Turbox oyun bilgisayarları bulabilirsiniz.

Oyun tutkunlarının yakından tanıdığı bir diğer önemli masaüstü bilgisayar üreticisi Dragos ürün çeşitliliği ile oyun dünyasını destekler. Atom Bilişim mağazasında, Dragos markasının, oyun ve yüksek performans gerektiren işler için ürettiği kasalarının yanı sıra, bulunduğunuz mekanı adeta bir oyun istasyonuna çevirebileceğiniz tüm ekipmanları bir arada sunduğu ürün seçenekleri öne çıkar.

En İyi Bilgisayar Markaları

En Ucuz Bilgisayar Fiyatları


Teknolojinin gelişimi, kişilerin bir cihazdan beklentisini hep bir üst noktaya taşır. Adeta dairesel olan bu döngüde, ivme hep yukarıya doğrudur. Masaüstü bilgisayar ve All In One PC dünyası artık günlük basit işlemlerin ötesinde, taşınabilir aygıtların ulaşmasının mümkün olmadığı noktalarda gelişimini sürdürür.

Yüksek kapasiteli bir masaüstü bilgisayarda ve tasarım & render bilgisayarlarda, üst düzey görsellik, sinema salonu ayarında ses sistemi, seri ve akıcı bir sistem, hızlı ve yüksek çözünürlüklü render temel beklentilerdir. Özellikle oyun bilgisayarı çeşitleri bu beklentileri tam anlamıyla karşılar. Bilgisayar fiyatları bu beklentiler doğrultusunda bir skalaya sahip olsa da, benzer özellikli masaüstü bilgisayarı uygun fiyata almak kısa bir araştırma ile olanaklı hale gelebilir.

Atom Bilişim, gerek hazır sistem bilgisayar gerek bilgisayar donanım ürünlerini geniş bir ürün çeşitliliği ile bir arada sunar. İş için, özel kullanım ya da oyun oynamak için masaüstü bilgisayar arayışında iseniz, seçenekleri listeleyebilir, ürünler ve fiyatlar arası karşılaştırma yaparak size en uygun bilgisayara kolay bir biçimde sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.