Şifremi Unuttum
Sepetim
Sepetinizde Ürün bulunmaktadır
Filtre
Marka
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Fiyat
Model
{{ FILTER.NAME }}

En İyi Harddisk Çeşitleri ve Fiyatları

Harddisk, verileri oluşturmak, depolamak ve saklamak için kullanılan bir aygıttır. Bilgisayarın iç donanımında yer alan ve HDD de denilen sabit diskin (dahili harddisk) PATA, SATA, SCSI, SSD gibi türleri bulunur.

Devamını oku
Toplam 73 ürün
Görüntüle

Yerel disk olarak da adlandırılan sabit harddisk, taşınabilir bilgisayarlar için 2.5 masaüstü bilgisayarlar için ise 3.5 inç boyutundadır. Bir bilgisayarda birden fazla sayıda harddisk de bulunabilir ve C,D,E diye adlandırılabilir.

Bilgisayara adeta sanal bir coğrafi alan sağlayan ve bilgisayarın doğal belleği anlamını taşıyan dahili sabit harddisk sayesinde programlarınızı kurabilir ve çalıştırabilir, işlerinizi yapabilirsiniz. Harddisk, verileri yazma işlevine sahiptir. Yaptığınız tüm işlemler harddisk hafızasına kaydolur.

Harddiskin verileri okuma işlevi sayesinde ise kaydettiğiniz verilere istediğiniz an ulaşma olanağına sahip olursunuz. Sabit harddisk içinde ayrıca belge, sunum, oyun, müzik, fotoğraf arşivi ve daha birçok şeyi kategorilere ayırarak saklayabilirsiniz.

Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarın depolama kapasitesini artırmak ya da verileri fiziksel anlamda kolay bir biçimde hareket ettirmek için üretilen aygıtlara ise taşınabilir (harici) harddisk denir.

Harici Harddisk Özellikleri

Harici harddisk, masaüstü ya da taşınabilir bilgisayara USB kablosu ya da kablosuz bir biçimde bağlanarak kullanılan ve ilave depolama alanı sağlayan bir aygıttır. Harici harddisk, taşınabilir olma özelliği ile kullanıcı dostu bir işleve sahiptir. Dosyalarınızı istediğiniz anlarda yanınızda bulundurun, herhangi bir bilgisayarda açın, çalışmalarınızı düzenleyin ve tekrar saklayın. Harici harddisk size bu şansı verir.

En İyi Harddisk

Taşınabilir harddisk, depolama özelliğinin yanı sıra verimli bir çalışma ortamı da sunar. Harici harddisk bu verimi, hızlı veri işleme özelliği ile sağlar. Saniyede 12 ile 480 megabitlik veri işleme hızına sahip yeni nesil harddisk alternatifleri, bu harika özellik sayesinde işleri hızlandırır ve kolaylaştırır.

Bilgisayarınızda kapasite ve hız sorunu yaşıyorsanız, harici harddiskinizi bilgisayarınıza bağlayabilir, özellikle büyük boyutlu çalışmalarınızı direkt olarak taşınabilir harddisk üzerinden pratik biçimde yapabilirsiniz.

Harici harddisk, bilgisayar kullanıcıları için aynı zamanda ek bir güvenlik önlemi anlamına gelir. Bilgisayarlarda sıkça yaşanan çökme, yazılım veya donanımsal arızalar, anlık kilitlenme nedenleriyle ulaşılamayan veriler, öncesinde harici harddisk aracılığı ile saklanmışsa daima geriye dönüş vardır. Taşınabilir diskinizi başka bir bilgisayara bağlayın ve çalışmalarınıza kaldığınız yerden devam edin.

En İyi Harddisk Markası


Harici harddisk adeta bir sanal kütüphanedir. Fotoğraflarınızı, eski çalışmalarınızı, kaybolmaması gereken tüm verilerinizi sistematik biçimde arşivleyebilir, ihtiyaç duyduğunuzda kolay bir biçimde erişebilirsiniz. Farklı belge tiplerini klasörlere ayırarak kütüphanenizi kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Harici harddisk yalnızca bilgisayarlara değil ile akıllı televizyon ve benzer ekranlara bağlantı yapma şansını verir. Fotoğraf ve film gibi dosyalarınızı yüksek çözünürlüklü olarak görüntüleyebilirsiniz. İş sunumlarınızı büyük ekranlar aracılığı ile görkemli bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Harddisk Seçim Kriterleri

Harddisk seçimi yapılırken depolama alanı büyüklüğü önemli bir rol oynar. Günümüzde 160 GBile 8 TB gibi geniş bir aralıkta harddisk seçenekleri bulunur. Örneğin Western Digital 250 GB büyüklüğündeki bir harddisk, temel ve önemli belgeleri barındırabilir.

Harddisk Fiyatları


Tablolar, sözleşmeler, yazılı doküman250 GB büyüklüğündeki harddisk üzerinde rahatlıkla kendine yer bulabilir. 320 GB harddisk, size bir miktar daha fazla çalışma alan sağlar. 320 GB kapasiteli harddisk üzerinde, tablo ve dokümanaek olarak, görsel tasarım dosyaları, dijital veriler rahat bir biçimde saklanabilir.

500 GB harddisk veri saklama açısından orta kapasite denilebilir. Bazı klasörleri, çalışmaları, görsel arşivinizin bir bölümünü Hitachi 500 GB harddisk gibi seçenekler rahatlıkla taşıyabilir. 1 TB harddisk içine ise, dosya büyüklüğü de göz önüne alınarak, yüzlerce fotoğraf, onlarca video ve belge depolanabilir. 2 TB harici harddisk önemli bir arşiv alanı sağlar. 2 TB harici harddisk, kullanım alışkanlıklarınıza bağlı olmak koşulu ile, ileriye dönük depolama ihtiyacınızı tek başına karşılayabilir.

4 TB harddisk, kişisel kullanımın ötesinde, profesyonel kullanıcıların veri saklama ihtiyaçlarını karşılayabilir. Görsel tasarımlar, web tasarımları, kısa filmler 4 TB harddisk ortamında kolaylıkla barınabilir. 8 TB harddisk, oldukça geniş bir depolama alanı anlamını taşır. 8 TB harici harddisk, küçük bir işletme için yeterli alanı sağlayabilir.

Laptop harddisk değerlendirme kriterlerinden bir diğeri de harddisk fiyat alternatifleridir. Harddiskler fiziksel kapasiteleri ile doğru orantılı olarak fiyatlandırılmaktadır. Üzerinde çalışmak, saklamak ve depolamak istediğiniz klasör dosya ve belgelerin toplam boyutu doğrultusunda bir ürün belirleyebilirsiniz. Artan ya da azalan fiyat sekmesini de kullanarak size en uygun harddiski seçeneklerini oluşturabilirsiniz.

Harici harddisk fiyat performans değerlemesinde, 250 GB bir alan sizin için yeterli ise 250 GB taşınabilir harddisk alternatifleri doğrultusunda ilerleyebilirsiniz. Birden fazla sayıda 250 ya da 320 GB harici harddisk satın alarak kapasiteyi bölümlemek de bir seçenektir.

Bilgisayar kullanıcıları için uzun vadede tüm depolama ihtiyacını karşılamak ve tekrar tekrar satın alma yapmamak da farklı bir satın alma eğilimidir. Bu doğrultuda 1, 2 ya da 4 TB harici harddisk tercih ederek uzun vadede saklama gereksiniminizi tek seferde çözümleyebilirsiniz.

Harddisk Marka ve Modelleri

Harddisk üretiminde öncü markalar, ürettikleri yüksek kalitede ürünlerle veri depolama ihtiyaçlarına cevap verirler. Samsung harddisk çeşitleri, gerek kapasite gerek hız özellikleri ile ürün çeşitliliği sunarken Toshiba marka HDD ve taşınabilir harddisk modelleri, kullanıcı dostu ve uzun ömürlü alternatifleri ile öne çıkar. Bunların yanı sıra Hitachi ve Seagate marka harddisk tasarımları isevgeniş bir ürün gamı ile tüketici ile buluşur.

Atom Bilişim öncü teknoloji firmalarının kaliteli ürünlerine havuzunda yer verir. Harddisk modellerini listeleyip özelliklerini karşılaştırarak ihtiyacınız olan harddiske kolay bir biçimde sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.