Şifremi Unuttum
Sepetim
Sepetinizde Ürün bulunmaktadır
Filtre
Marka
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Fiyat
Model
{{ FILTER.NAME }}

En İyi İşlemci Fiyatları & Çeşitleri

Masaüstü ya da dizüstü fark etmeksizin her bilgisayarın kalbinde onun çalışma sisteminde sorumlu olan bir işlemci yer alır. AMD ve Intel işlemci çeşitleri, bilgisayarların performansını artırma konusunda kullanıcılarını memnun eder.

Devamını oku
Toplam 89 ürün
Görüntüle

CPU değerleri ve sahip oldukları ek özellikler sayesinde kullanan kişilerin her türlü gereksinimini karşılamayı başarır. Farklı kullanım amaçlarına uyum sağlayacak şekilde çeşitlendirilen işlemci çeşitleri, bilgisayarların daha verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. AMD’nin Ryzen 5 3600 işlemci serisi ya da Intel’in i7 işlemci modelleri, bilgisayar toplayan kullanıcılar arasında oldukça popülerdir.

Güçlü frekans değerleriyle beraber çok çekirdekli yapıları sayesinde bilgisayarların oluşturduğu verileri dengeli bir şekilde işleyerek daha hızlı bir performans elde edilmesini sağlar. Laptoplarınızın işlemcisi değiştirilebilir bir yapıdaysa bilgisayarlarınızın potansiyelini daha iyi bir şekilde ortaya çıkarmak için en iyi işlemci çeşitlerinden birini almayı düşünebilirsiniz.

İhtiyaçlarınızı ve kullanım amaçlarınızı belirledikten sonra birbirinden farklı laptop ve bilgisayar işlemcisi arasından aradığınızı rahatlıkla bulabilir, ihtiyacınız olan performansı elde etmeye başlayabilirsiniz.

AMD İşlemci Çeşitleri

Kaliteyi uygun fiyatlarla bir araya getiren AMD, birbirinden farklı işlemci seçenekleri sayesinde her türlü kullanıcının gereksinimlerine yanıt vermeyi başarır. Ryzen 5 3600 işlemci modeli, altı çekirdekli özel yapısıyla dikkatleri üzerinde toplar. Temel frekansı 3.6 GHz olmasına rağmen 4.2 GHz’e kadar çıkarılabilmesiyle kullanıcılarına ihtiyaç duyduğu hızı sunmayı başarır. Ayrıca çarpan kilidi olmadığı için overclock yöntemiyle işlemcinin sunduğu en yüksek frekans değerini aşarak daha hızlı bir işlemci de elde edilebilir.

AMD İşlemciler

Bellek hızı, önbellek kapasitesi ve CPU değerleriyle öne çıkan ürün, günlük kullanımdan oyunculara kadar geniş bir kitleye hitap eder. Böylece herkesin ihtiyaçlarını karşılamayı başarır. Ryzen 5 5600X içerik oluşturma ve üretkenlik görevlerinde güçlü bir performans ortaya çıkarır. Altı çekirdeğe ve 12 iş parçacığına sahip olan model, çoklu işlemler için de ideal bir yapıya sahiptir.

Orta seviye oyun odaklı CPU’lar içinde önemli bir yerde konumlandırılır. AMD Ryzen 5 3500X PCle 4.0 desteğiyle öne çıkar. Güç tüketimini başarılı bir şekilde dengelediği için bilgisayarların pilini daha uzun süre boyunca kullanmanızı destekler. Entegre bir grafik kartına sahip olmamasına rağmen güçlü frekans değerleriyle kullanıcılarını memnun eden bir performans ortaya koyar. AMD Ryzen 7 serisi de 5 serisi gibi kullanıcılarına birçok avantaj sağlar. AMD Ryzen 7 3700X çok sayıda L3 belleği sayesinde verilerin daha hızlı bir şekilde işlenmesini sağlar. Kutu içinde soğutucu olduğu için bilgisayarlarda ısınma gibi istenmeyen durumların yaşanmasının önüne geçer.

Dünyanın En İyi İşlemcisi

Overclock olarak da bilinen hız aşırtma işleminin kolay bir şekilde yapılmasını sağladığı için de yükseltilebilir frekansıyla dikkat çeker. AMD Ryzen 5 işlemci fiyatları ve seçenekleri arasında bütçenize uygun olanı
kolaylıkla bulabilir, cihazlarınızın performansını daha iyi bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz.

Intel İşlemci Modelleri

AMD’nin sunduğu çeştitliliği Intel de işlemci söz konusu olduğunda kullanıcılarına sunar. Farklı nesiller, seriler ve özelliklerle donatılan ürünler, herkesin aradığını kolaylıkla bulmasına yardımcı olur. i3 işlemci serisi, başlangıç seviyesi için idealdir. Günlük kullanımdan hafif oyunlara kadar her türlü işlemin pratik bir şekilde gerçekleştirilmesine imkan tanır. Turbo Boost özellikleri sayesinde yüksek frekans değerine ulaşabilen seri, genellikle entegre grafik kartı içermesiyle de öne çıkar.

İntel İşlemci

Böylece istenilen görsel deneyimin kolaylıkla yaşanmasına imkan tanır. Farklı çekirdek ve yardımcı iş parçacıklarıyla donatılan seri, giriş seviyesinde bir işlemci arayışında olan kullanıcılar için iyi bir seçim haline gelir.i5 işlemciserisi de orta düzeyde kullanımlar için ideal bir yapıya sahiptir.

Orta seviye işlemcilerden oluşmasına rağmen oyunlarda yüksek kare hızları sunmasıyla öne çıkar. Ana çekirdekleri destekleyen sanal çekirdekler sayesinde çoğu kullanımda başarılı bir performans ortaya çıkarır. i7 işlemci serisi ise daha üst seviyededir. Diğer serilerden farklı olarak genellikle 8 tane ana çekirdek içerir. Her ne kadar RAM ile de bağlantılı olsa da Octa Core çekirdek yapısı sayesinde ağır programları daha rahat bir şekilde çalıştırır. i9 işlemci Intel markalı ürünler arasında en üst seviyede olanlardır.

Genellikle 16 çekirdekli özel bir yapıya sahiptir. Ağır programların rahat bir şekilde çalıştırılmasını sağlar. Ayrıca çok sayıda hız aşırtma özelliğine sahip olan i9 serisi, istenilen performansların rahatlıkla elde edilmesini mümkün hale getirir. Bilgisayar ve laptop işlemci çeşitlerini inceleyerek istediğiniz özelliklere kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

İşlemci Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İster bilgisayar topluyor isterseniz de yükseltiyor olun işlemci dikkat edilmesi gereken önemli kriterler arasında bulunur. İlk olarak bilgisayar üzerinde nasıl işlemler yaptığınızı dikkate almanız gerekir. İnternette gezinme, sosyal medya kullanma ve hafif uygulamalar kullanılıyorsa markaların daha düşük frekans değerlerine sahip olan modellerine göz atılabilir.

Oyun performansını iyileştirmek için bir parça arıyorsanız Intel i5 serisine ya da AMD Ryzen 5 3500 benzeri ürünlere göz atabilirsiniz. 3D animasyonlar, 4K videoların düzenlenmesi ya da programlama gibi ağır işlerle ilgileniyorsanız da serilerin daha üst işlemci çeşitleri sizin için daha ideal olabilir. Intel ve AMD işlemci çeşitleri sahip olduğu alternatifler sayesinde ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabileceğiniz pek çok alternatif içerir.

Atom Bilişim tarafından sunulan bilgisayar ve laptop işlemcisi çeşitlerine göz atarak aradığınıza kısa sürede erişebilir, sistemlerinizi pratik bir şekilde güçlendirmeye başlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.