Şifremi Unuttum
Sepetim
Sepetinizde Ürün bulunmaktadır
Filtre
Marka
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Fiyat
Model
{{ FILTER.NAME }}

En İyi Bilgisayar Çevre Birimleri Çeşitleri

Bilgisayar çevre birimleri, daha iyi performans, tasarım, ses kalitesi gibi özelliklerde makinenizin işlevselliğini artıran aygıtlardır. Bilgisayar donanım birimleri harici veya dahili olabilir. 

Devamını oku
Toplam 278 ürün
Görüntüle

Örneğin, bir yazıcı, bilgisayarınıza kablo kullanarak bağladığınız harici bir aygıttır, optik disk sürücüsü ise genellikle bilgisayar kasasının içinde bulunur. Bilgisayarda çevre birimleri söz konusu olduğunda genellikle harici olanlar dikkate alınır. Bu türdeki donanım birimleri, klavye, UPS güç kaynağı gibi temel giriş cihazlarından hoparlör, mikrofon, monitör gibi çıkış cihazlarına kadar çeşitlilik gösterir.

Birçok farklı çevresel cihaz bulunsa da, çevresel birimler genel olarak üç genel kategoriye ayrılır: veri gönderen bilgisayar giriş aygıtları, veri alan çıkış aygıtları, hem giriş hem çıkış birimi kabul edilen depolama aygıtları.

Bilgisayar birimleri hem giriş hem çıkış aksesuarları kategorisine girer. Örneğin; bir CD-ROM sürücüsünü veri okumak içini giriş birimi olarak kullanabilirsiniz veya CD'ye veri yazarak çıkış birimi olarak kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızın giriş/çıkış aksesuarlarını değiştirmeniz gerektiğinde bilgisayar donanım birimleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir.

Bilgisayar Giriş Birimleri

Bilgisayarınız için en önemli giriş aygıtı klavyedir, ancak tüm bilgisayar klavyeleri aynı değildir. Hem ofis hem kişisel bilgisayar kullanıcılarının sayısı arttıkça, klavyelerin tasarım özellikleri de gelişir. ASUS, Dragos, Frisby gibi ergonomik tasarımlı bilgisayar klavyeleri, kas ve eklem ağrılarının hafifletilmesine yardımcı olabilir. Logitech ergonomik klavyeler, tek veya iki parçalı tasarımlarla gelir ve kullanıcıların en rahat konumu bulma esnekliği sunar.

Kablosuz Mouse

Verilerin bilgisayarla etkileşime girmesine izin veren bir giriş birimi olan fare ve dokunmatik yüzey, imleci kontrol eder. Hytech, Everest, Philips gbi popüler markaların bilgisayar fareleri kablolu veya kablosuz bağlantılı ve ergonomik tasarımlara sahip olabilir. Diğer bir giriş birimi olan web kamerası, bilgisayara bağlanan bir video kameradır. Harici veya yerleşik olabilen webcamde denilen kamera çoğunlukla internet üzerinden iletişim kurarken, video blogları kaydederken, farklı videolar oluştururken kullanılır.

Mikrofonlar, ses giriş cihazlarıdır. Mikrofon, kaydedilebileceği veya internet üzerinden aktarılabileceği bir ses sinyalini besler. Bilgisayar giriş birimleri arasında dokunmatik yüzey, joystick, bilgisayar kalemi de bulunur. Ayrıca, bilgisayara ortam hakkında sıcaklık, basınç gibi bilgi sağlayan sensörler de giriş birimlerini oluşturur.

Mouse Pad

İşlevsel Özellikler Sunan Bilgisayar Çıkış Birimleri

Bilgisayar çıkış birimleri, video görüntüleme sistemlerini, yedekleme ürünlerini, yazıcıları, çevirici, hoparlörleri, network, kulaklıkları kapsar. USB hub'ları gibi bazı aygıtlar, hem giriş hem çıkış birimi olarak işlev görür. Ayrıca, bilgisayarlar arasında veri iletimini ve alımını sağlayan modem ve ağ arayüzleri de çıkış cihazları arasında yer alır.

En yaygın çıkış aygıtı olan monitörler, kullanıcıların bilgisayarla kolay etkileşim kurmasına sağlar. Görüntüleme aygıtı monitör, metin, grafik ve video bilgilerini görsel olarak ileten bir çıkış birimidir.

RGB Kasa Fanı


Yüksek ekran çözünürlüğüne sahip MSI monitörler, daha fazla görsel ayrıntı verir. Yazıcılar mutlaka gerekli değildir, ancak evinizden veya ofisinizden çıktı almanın rahatlığını yaşamak istiyorsanız kullanışlıdır.

Diğer popüler bilgisayar çıkış birimleri, müzik ve oyun deneyimlerinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz bilgisayar hoparlörleri, oyun bilgisayarı aksesuarlarını, kulaklıkları kapsar. Hadron, Mikado gibi kaliteli hoparlörler, giderek popülerleşen çıkış aygıtları arasında yer alır. Bilgisayara dışarıdan bağlanabilen veya bağlantısı kesilebilen veri depolama aygıtları flash sürücüleri, bellek kartlarını içerir. Kingston, Toshiba gibi depolama aygıtları ihtiyacınıza uygun farklı saklama kapasiteleri sunar.

Bilgisayarınızın çevre birimlerinden birini veya daha fazlasını değiştirmek, yükseltmek isteyebilirsiniz. Makinenizi ister iş, ister oyun ister eğlence için kullanın, çevre birimleri sisteminizin üretkenliğini ve kullanılabilirlik seviyesini artırabilir. Bilgisayarınızı kullanma sıklığınız meşgul olduğunuz iş veya oyun türü gibi diğer ihtiyaçlarınız, hangi cihazların sizin için en iyi olduğuna karar vermenizi kolaylaştırabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.