Şifremi Unuttum
Sepetim
Sepetinizde Ürün bulunmaktadır
Filtre
Marka
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Fiyat
Model
{{ FILTER.NAME }}

Eba Bilgisayarı Modelleri ve Fiyatları

Bilgisayarlar günümüzde eğlenceden eğitime kadar farklı pek çok alanda kullanılır. Özellikle son yıllarda uzaktan eğitimin daha yaygın halde gelmiştir.

Devamını oku
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görüntüle

Bu eğitimlerden faydalanabilmek adına uzaktan eğitim için en ideal laptop araştırmaları yapılır. Eğitim için kullanılacak bilgisayarların en önemli özelliklerin başında Eba sistemini destekliyor olması gelir.

Eba olarak bilinen Eğitim Bilişim Ağı, Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuş olan ve sosyal nitelikli eğitsel elektronik içerik içeren ağ sistemidir. Bu sistem sayesinde öğrenciler okula gitmeden bu sistemi destekleyen bilgisayarlarından ders materyallerine kolayca ulaşabilirler. Uzaktan eğitim ile gelen bu sisteme bağlanmak için Eba uyumlu bilgisayara sahip olmak önemlidir.

Eba Bilgisayarı Özellikleri

Tüm öğrenci ve öğretmenlerin çevrimiçi ders içeriklerine ulaşmasını sağlayan Eba için seçilecek laptoplar eba bilgisayarı başlığı altında toplanabilir. Eba için bilgisayar parçaları düşünüldüğünde en önemli özellikler ekran boyutu, bilgisayar hızı ve görüntülü derslerde çok işe yarayacak olan webcam parçasıdır. Masaüstü bilgisayarlarda ayrı ayrı olarak bulunan bu parçalar laptop ürünlerinde tek bir cihazda toplanmıştır. Bu bilgisayarların arasında 4 ve 8 RAM gibi farklı hızlara sahip ürünler mevcuttur.

Eba İçin Bilgisayar Fiyatları


RAM değeri bilgisayarların hızını etkiler. Eğer yoğun olarak ya da birden fazla kişi tarafından kullanılacak ise daha yüksek RAM’li modelleri seçmek hız açısından daha rahat olabilir. Monitör boyutu olarak 18,5’tan 23,8 inçe kadar farklı farklı ihtiyaçlar için üretilmiş seçenekler mevcuttur. Bunların yanı sıra depolama alanı da bilgisayar seçiminde önemli rol oynar. 128 ve 256 GB gibi farklı depolama alanına sahip olabilen bu ürünler arasından kullanım sıklığına bağlı olarak seçim yapılması gerekir. Sık kullanılacaksa yüksek depolama alanına sahip olanlar daha iyi bir seçenek olabilir. Okul için bilgisayar fiyatları belirlenirken bu özelliklerden hangilerinin üründe yer aldığı göz önünde bulundurulur.

Eba Masaüstü Bilgisayar

Uzaktan Eğitim İçin En İyi Eba Bilgisayarları

Eğitimin teknoloji ile birleşmesini ve geniş kitlelere ulaşmasını amaçlayan bu sistemi kullanabilmek adına Eba için pc seçeneklerini belirlemek önemlidir.Canlı derslere katılan öğretmenler tarafından iyi bir ses ve görüntü iletimi yapan bilgisayarlara sahip olmak kazanır. Öğrenciler tarafından da uygun ekran çözünürlüğüne ve büyüklüğüne sahip laptoplar sıkça tercih edilir.

Uzaktan Eğitim İçin Bilgisayar Fiyatları


Laptoplar masaüstü bilgisayarlara kıyasla daha fazla hareket özgürlüğü tanır. Hafif ve kompakt yapıları sayesinde gittiğiniz her yere kolaylıkla taşınabilir. Böylece ister evinizden ister yazdığınızdan kesintisiz olarak bağlantıda kalma imkanı sunar. Ergonomik mouse yapıları ve yüksek ekran çözünürlükleri uzun süreli kullanımlarda kullanıcıyı yormaz ve rahatsız etmez. Bu nedenle bütün gün ders anlatacak öğretmen ya da ders dinleyecek öğrenciler tarafından kişinin ihtiyaçlarına en uygun olanı tercih edilmelidir.

Eba Bilgisayar Fiyatları

Eba uyumlu bilgisayar fiyatları, bilgisayarın ve parçalarının sahip olduğu özelliklere göre değişkenlik gösterebilir. Daha büyük ekran, daha yüksek ekran çözünürlüğü veya daha yüksek RAM gibi maliyeti direk etkileyen özellikler arttıkça fiyatlar da doğru orantılı olarak artar. Masaüstü okul bilgisayarı ve laptop arasında da belirli miktarlarda fiyat farklılıkları olabilir. Okul için bilgisayar seçimindeki en önemli nokta ihtiyacın doğru belirlenmesidir. Her bütçeye ve talebe uygun bilgisayarı bulmanız mümkündür.

Eğer gün boyu ve sürekli bir kullanım olacaksa bu yoğunluğu kaldırabilecek, daha yüksek özelliklere sahip bir ürün tercih edilmesi önerilir. Okul için en iyi laptop fiyatları masaüstü muadillerine göre biraz daha üst segmentte yer alabilir.

Bu durumda laptopların sağladığı taşınabilirlik özelliği göz önüne alınmalıdır. Siz de uzaktan eğitim için en ideal laptop modellerini araştırmak ve hızlıca satın almak için Atom Bilişim ile alışverişe başlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.