Şifremi Unuttum
Sepetim
Sepetinizde Ürün bulunmaktadır
Filtre
Marka
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Fiyat
Model
{{ FILTER.NAME }}

En Uygun SSD Harddisk Fiyatları  

Bilgisayarlar çalışma prensipleri nedeniyle yapılan her işlem öncesinde, sırasında ve sonrasında veri oluşturur. Bu veriler bilgisayarın içerisinde yer alan depolama ünitesinde depolanır. Depolama bileşenlerinin depolama kapasitesi değişiklik gösterebilir.

Devamını oku
Toplam 70 ürün
Görüntüle

Uzun yıllar boyunca ana depolama aygıtı olarak kullanılan harddisk yerine, yeni nesil teknolojiler sayesinde daha farklı depolama birimleri kullanılmaya başlanmıştır. Çalışırken gürültü çıkaran ve düşük performans gösteren harddiskler yerini SSD aygıtlara bırakır. Sessiz bir şekilde çalışmasının yanında çok daha hızlı bir performans ve kullanım deneyimi sunan SSD aygıtları neredeyse yeni üretilen her bilgisayarda yer alır.

SSD Nedir?

SSD yani Solid State Driver modern ve gelişmiş bir depolama aygıtıdır. Yıllardır kullanılagelen harddisk’lere göre birçok avantajı bulunur. Öncelikle SSD aygıtları çalışırken herhangi bir ses çıkarmaz. Boyut olarak hard disklerden çok daha küçük olan SSD’ler son derece sessiz bir şekilde çalışır, hard disklerin aksine sadece bir elektronik devre kartıyla çalışır.

En Ucuz SSD


Harddiskler birçok farklı mekanizmanın bir araya gelmesi ile çalışan, gürültü oluşturan, ağır ve hantal bir depolama aygıtıdır. Düşük veri aktarımı performansı de cabasıdır. SSD’ler ise sadece bir elektronik devre kartı üzerine yerleştirilmiş depolama aygıtlarından oluşur, boyut olarak küçük ve hafiftir, yüksek veri aktarımı hızı sayesinde akıcı bir kullanım deneyimi sunar.

SSD’ler Nasıl Çalışır?

SSD depolama araçları, ince ve hafif bir elektronik devre kartının üzerine yerleştirilmiş olan depolama üniteleri ile çalışır. Bu depolama üniteleri SSD’nin bağlantı noktalarından gelen veriyi depolamak ve yine bu yolla veri göndermek için kullanılır. SSD eski hard disk depolama aygıtlarının takıldığı SATA bağlantı girişlerine takılarak kullanılabilir. Bunun yanında PCI Express, mSATA ve M.2 gibi girişler de SSD’lerin bağlantısı için kullanılabilir.

SSD Çeşitleri


SSD’ler gelişmiş mimari yapıları sayesinde daha hızlı bir veri aktarımı sunar. Bu da çalışma prensibi veri aktarımı üzerine kurulmuş olan bilgisayarların akıcı bir performans sergileyebilmesine olanak tanır. SSD kullanılan bir bilgisayar, harddisk kullanılan bir bilgisayara göre çok daha akıcı ve hızlı bir şekilde işlem yapabilir. Harddisklerin eski teknolojisi günümüzün yazılımlarına ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeterlilikte değildir.

Neye Göre SSD Seçimi Yapılmalıdır?

SSD seçimi yaparken kullanıcıların bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. SSD modellerinin bağlantı noktaları farklılık gösterebilir. Kimi SSD modelleri eski hard disklerin takıldığı SATA yuvalarına da takılabilirken, kimi modeller PCI Express ya da M.2 gibi bağlantı noktalarına takılabilir. Kullanıcılar kendi bilgisayarlarında bulunan giriş yuvasına takılabilen bir SSD harddisk modeli satın almalıdır.

SSD Harddisk En Ucuz


SSD satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da depolama kapasitesidir. Hızlı, modern ve kullanışlı bir depolama aygıtı olan SSD’ler geniş bir kapasite aralığına sahiptir. 240 GB SSD modelleri bilgisayar kullanıcıları tarafından yaygın olarak tercih edilir.

Kullanıcılar kendi kullanımlarına uygun bir depolama kapasitesi seçerek daha akıcı bir kullanım deneyimleyebilir. Uygun depolama kapasitesi de seçildikten sonra, SSD harici harddisk satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer faktör okuma ve yazma hızıdır.

SSD’lerde veri aktarımının ne kadar hızlı olacağı bu iki parametreye dayalıdır. Sürekli olarak veri aktarımı yapan kullanıcıların SSD satın alırken okuma ve yazma hızının yüksek olmasına dikkat etmesi tavsiye edilir. Kingston, AGI, ADATA, Colorful, Dragos ve Leven gibi markaların SSD modelleri yüksek okuma ve yazma hızları ile öne çıkar ve akıcı bir performans sunar.

Hangi SSD Kapasitesi Yeterlidir?

SSD’ler geniş bir depolama kapasitesine sahiptir. Birçok farklı depolama kapasitesine sahip SSD modeli bulunur. Bu durumda kullanıcıların kendilerine uygun bir SSD modeli seçmesi meşakkatli bir hal alabilir. Kullanıcılar bilgisayarları ne amaçla kullandıklarını belirleyerek işe başlayabilir.

Eğer bilgisayar sadece günlük işlerde, internet gezintilerinde ya da basit ofis işlemlerinde kullanılıyorsa, bu bilgisayarın yüksek bir depolama kapasitesine ihtiyaç duymadığı anlamına gelir. Bu kategoriye giren kullanıcıların depolama kapasitesi yüksek SSD modellerini satın almaları gerekmez. Bu gibi durumlarda 120 GB SSD modelleri tercih edilebilir.

Tam tersi bir senaryoda, kullanıcı bilgisayarı oyun oynamak, düzenleme yapmak ya da ağır işlem gücü gerektiren işlemlerde kullanıyorsa, bu durumda depolama kapasitesi yüksek bir SSD modeli satın almalıdır.

SSD 1 TB modelleri yüksek işlem gücüne ve depolama alanına ihtiyaç duyan kullanıcılar tarafından yaygın olarak tercih edilir. Bir 240 GB SSD modeli basit işlemler yapan bir kullanıcı için oldukça yeterli olsa da, ağır işlem gücüne ihtiyaç duyan kullanıcılar için yeterli değildir.

SSD teknolojisi her ne kadar modern ve kullanışlı olsa da düşük SSD kapasiteleriye ağır işlemler yapmak verimsizliklere yol açabilir. SSD 500 GB modelleri çok çeşitli kullanım amaçlarına akıcı bir performansla cevap verdiğinden yaygın olarak tercih edilir. 480 GB SSD modelleri oldukça uygun bir depolama kapasitesi sunar ve okuma-yazma hızları sayesinde akıcı bir kullanım deneyimi sağlar.

SSD Fiyatları

SSD fiyatları konusu birçok bilgisayar kullanıcısı tarafından merak edilir. Bu modern ve kullanışlı depolama aygıtlarının fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösterebilir. SSD’ler yaygın olarak kullanıldığından birçok farklı SSD çeşidi bulunur. Her bilgisayar kullanıcısının ihtiyaçları farklıdır ve markalar her ihtiyaca cevap verebilecek SSD modelleri tasarlar. SSD harddisk fiyatları depolama kapasitesine göre değişiklik gösterebilir.

SSD 128 GB modelinin fiyatı 4 TB depolama kapasitesi sunan modellere göre değişiklik gösterebilir. Bu ürünlerin fiyatlarında değişiklik olmasına zemin hazırlayan bir diğer özellik de bağlantı noktalarıdır. SSD modellerinde birden fazla sayıda farklı bağlantı yöntemi kullanılabilir. Laptop SSD fiyatları okuma ve yazma hızı parametrelerinden de etkilenir. SSD’lerde yüksek performansın olmazsa olmazı olan okuma ve yazma hızı modelden modele değişiklik gösterebilir ve bu da fiyatlarda çeşitlilik oluşturur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.