Şifremi Unuttum
Sepetim
Sepetinizde Ürün bulunmaktadır
Filtre
Marka
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Fiyat
Model
{{ FILTER.NAME }}

En İyi Anakart Çeşitleri ve Fiyatları

Ana kart bilgisayarın çalışmasını sağlayan en temel parçalar arasında yer alır. Bazen sistem kartı olarak da nitelendirilen anakart, dizüstü ya da masaüstü fark etmeksizin her bilgisayarda bulunan önemli bir donanım öğesidir. Sistemin çeşitli bileşenlerini bağlamak için anakart üzerinde çeşitli girişler yer alır. 

Devamını oku
Toplam 92 ürün
Görüntüle

Bundan dolayı AMD uyumlu anakart ile Intel uyumlu olanlar birbirinden farklılık gösterebilir. Merkezi işlemci birimi olarak bilinen CPU, yonga seti ve rastgele erişimli bellek alanı ve çok sayıda diğer konektörler için ana kartta birkaç önemli bileşen bulunur.

Kendi bilgisayarınızı topluyorsanız birbiriyle uyumlu donanım parçaları edinerek istediğiniz performansı daha iyi bir şekilde elde edebilir, bilgisayarlarınızın potansiyelini ortaya çıkarabilirsiniz. Hangi amaçlarla bilgisayar kullandığınız ya da diğer donanım öğelerinizin ne olduğu ana kart seçiminizi etkileyebilir.

Kötü tasarlanmış bir anakart, ısı artışı ya da bileşenler arasında parazit sorunlarına neden olabilir. Belirli bir kalite standardının üzerinde olan ürünler arasından güvenle seçim yapabilir, verimli sonuçlar elde etmeye başlayabilirsiniz. MSI ya da Asus anakart gibi birbirinden farklı markaların sayısız modeli içinde sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz.

Masaüstü ve Dizüstü Anakart Farklılıkları

Bir masaüstü anakartı ile karşılaştırıldığında dizüstü bilgisayarları için tasarlananlar bazı önemli farklılıklar içerir. Örneğin, laptop anakart çeşitlerinde herhangi bir genişletme yuvası olmazken bilgisayar anakart modellerinde beş ya da daha fazla yuva olabilir.

Anakart Fiyatları Masaüstü


Ses kartları veya ağ iletişim öğeleri için genişletme yuvaları kullanmak yerine laptoplar için tasarlanan ürünler bu bileşenleri doğrudan ana karta dahil eder. Bütün yuvaları kendi içinde barındırdığı için bu tip ürünlere tümleşik bileşenler de denir. Kendi bilgisayarını yapan kullanıcılar için masaüstü bilgisayarlara uygun bir anakart bulmak oldukça kolaydır. Çoğu masaüstü bilgisayar kasası benzer boyutta olduğu ve benzer konfigürasyonları kullandığı için benzer anakartların kullanılmasına izin verebilir.

Laptoplarda ise durum biraz daha farklıdır. Dizüstü bilgisayarlar farklı tarzda bileşenler içerdiği için sıfırdan bir düzüstü bilgisayar inşa ederken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Yonga seti ve grafik işlemciyle uyumlu olması gereken anakart, dizüstü bilgisayarların daha iyi bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

En iyi anakart kişiden kişiye farklılık gösterse de temel olarak bütün donanım parçaları arasında iyi bir şekilde bağlantı sağlaması, onun ihtiyaçları karşılayacağı anlamına gelir. Donanım parçalarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak seçenekler arasından seçim yapabilir, günlük hayatınıza fonksiyonellik kazandırmaya başlayabilirsiniz.

Bilgisayar Anakart Fiyatları

Anakart Çeşitleri

Anakart çeşitli biçimlerde gelir ve çalışabilmesi için sahip olduğunuz bileşenlerle uyumluluk sağlaması oldukça önemlidir. Dizüstü bilgisayarları için özel olarak üretilen anakart çeşitleri genellikle kullanılan dizüstü bilgisayarlar için özel olarak tasarlanır. Masaüstüler için tasarlanan anakart çeşitleri, çeşitli farklı PC ve bileşenlerle çalışmaları gerekeceği için genellikle daha az spekifasyon içerir.

RAM ve GPU’ların takılacağı yerler bakımından kendi içinde ayrılan masaüstü anakartlar, diğer özellikleri bakımından hemen hemen benzer şekillere sahiptir. Pek çok grafik kartı ve RAM, bilgisayar anakart çeşitleriyle birlikte uyumlu bir şekilde çalışabilir. Laptoplarda ise durum biraz daha farklıdır. Farklı anakart çeşitleri farklı yeteneklere, sınırlamalara, özelliklere, fiziksel boyutlara, şekillere ve niteliklere sahiptir.

Asus ya da MSI anakart çeşitleri gibi pek çok üretici farklı faktörlerle ürünlerini çeşitlendirir. Böylece sisteminize uygun olan parçayı kolay bir şekilde bulmanızı mümkün hale getirir. Bilgisayarlarınızın nasıl bir anakarta ihtiyaç duyduğunu özelliklerini okuyarak anlayabilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçenekler arasından rahatlıkla bulabilirsiniz.

Anakart fiyatları ve çeşitleri içinde donanımınızı güçlendirecek parçaya kısa süre içinde sahip olabilirsiniz. İki RAM yuvasına sahip olan, DDR4 ile uyum sağlayan MSI A320M modeli, oyun bilgisayları için uygun bir parçadır. AMD ile uyumlu olan ürün, hız konusunda kullanıcılarının beklentilerine başarılı bir şekilde uyum sağlar. MSI B450 de benzer şekilde oyuncu bilgisayarları için uyumlu bir parçadır. AMD Ryzen işlemcilerin ilk çıkan serileriyle başarılı bir şekilde uyum sağlar.

Gigabyte anakart çeşitleri de genellikle Intel ile başarılı bir şekilde uyum sağlar. Her marka her işlemciyle uyum sağlayacak şekilde ürünlerini çeşitlendirdiği için aradığınızı rahatlıkla bulabilir, sisteminizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Anakart Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anakart seçiminde bulunurken ilk olarak işlemcinizin ne olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Intel uyumlu anakart çeşitlerini AMD ile çalıştırmayı denerseniz istediğiniz performansı alma konusunda problemler yaşayabilirsiniz. Hangi anakartın sizin için doğru olduğunu ihtiyaç duyulan sokete ve yonga setine göz atarak rahatlıkla bulabilir, cihazlarınızın verimliliğini artırabilirsiniz.

Asus ya da MSI anakart çeşitleri, hem Intel hem de AMD ile uyum sağlayan alternatifler içerir. Farklı nesil yonga setleri farklı anakartlara ihtiyaç duyacağı için sahip olduğunuz sistemin kriterlerini göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir. Araştırmanızı yaparken ve anakartları birbiriyle kıyaslarken başarmak istediğiniz her şeyi desteklediğinden emin olmanız gerekir. Giriş seviyesindeki anakartlar genellikle günlük işlemler için idealken oyuncuların farklı özelliklere sahip olan modeller arasından seçim yapması gerekebilir.

Genişleme yuvası, RAM yuvaları ve bağlantı noktaları bakımından kendi içinde kategorilere ayrılan ürünleri Atom Bilişim üzerinden inceleyerek istediğinize kısa sürede erişebilir, donanımınızı güçlendirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.