Şifremi Unuttum
Sepetim
Sepetinizde Ürün bulunmaktadır
Ofis Bilgisayarı Nedir?
24.05.2023

Ofis Bilgisayarı Nedir?

Ofis bilgisayarı; mail alma, mail cevaplama, muhasebe işlerinin yapılması, işyerine dair dökümanları işlemek ve veri girişini sağlamak amacıyla kullanılan bilgisayarlardır. Teknolojinin bize sunduğu, işyerlerine ve ofislere özgü olarak kullanılan bu araçlar, sahip olduğu donanımlar sayesinde işlerin daha verimli ilerlemesini sağlar.

Ofis bilgisayarları, işyerlerinin ihtiyacını karşılayabilecek donanıma sahip olduğu için genellikle masaüstü olarak tercih edilir. Masaüstü ofis bilgisayarı modelleri de oldukça fazla olduğu için seçilirken pek çok ayrıntıya dikkat edilir.

Ofis Bilgisayarı Nasıl Seçilir?

En iyi ofis bilgisayarı, size konfor sağlamakla birlikte iş verimliliğinizi de artırmalıdır.

Bu yüzden de ofis için bilgisayar seçerken sadece monitöre değil, klavye ve fare gibi detaylara da odaklanmak gerekir. Çünkü bilgisayarınızın işlevselliği kadar fiziksel özellikleri de önemlidir. Renk olarak sade, siyah renk tercih edilebilir. Böylece gözleriniz yorulmadan uzun süre kullanabilirsiniz. Boyutu ise ne iş veriminizi düşürecek kadar küçük olmalı ne de masanızda çok fazla yer kaplayacak kadar büyük olmalıdır.

Bilgisayarla birlikte klavye ve farenin de yer kaplayacağını göz önünde bulundurmalısınız. Masanızda çok fazla yer kaplayan bilgisayarlar, size yeterli alan bırakmayacağı için iş performansınızı düşürebilir. Çalışma alanının geniş olması size daha konforlu hissettirir.

Seçeceğiniz bilgisayarın donanım ve yazılım gibi imkanları, ne kadar geniş kapsamlı sunduğu da önemlidir. Bilgisayarınız size hem yüksek performans sunmalı hem de uzun süreli kullanıma müsait olmalıdır.

İş yerlerinde çok fazla dosya ve program arasında git-gel yapacağınız için seçeceğiniz bilgisayar yüksek kapasiteli bir RAM’e sahip olmalıdır. Sahip olduğu RAM’in kapasitesi ise en az 4 GB olmalıdır. İşletim sistemi de her zaman güncelliğini korumalıdır. Daha düzenli ve hızlı hizmet için işletim sistemi dikkat edilmesi gerekilen bir diğer ayrıntıdır.

Sabit disk kapasitesi ve hızı yüksek olan bilgisayarlar da aktarım işlemlerini hızlı yapacağı için çalışma süreci boyunca size avantaj sağlar. Buna bağlı olarak da 1 TB sabit sürücüye sahip bilgisayarlar oldukça uygundur. Bunların dışında ekran kartı da seçim yaparken dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Özellikle de multimedya tabanlı bir işte çalışıyorsanız, bilgisayarınızın yüksek performanslı bir ekran kartına sahip olması gerekir.

Ofis İçin Alınabilecek Dizüstü Bilgisayarlar

Taşınabilirliği kolay olduğu için dizüstü bilgisayarlar, rutin çalışmalarınızı hem işyerinde hem de evde sürdürmenizi sağlar. Örneğin; uzaktan toplantılara görüntülü ve sesli olarak katılabilirsiniz. Aynı zamanda projelerinize dair her türlü detaylı çalışmayı da, dizüstü bilgisayarlar ile uzaktan yürütebilirsiniz.

Atom bilişim olarak tüm ihtiyaçlarınıza karşılık verecek dizayna ve donanıma sahip dizüstü bilgisayar modellerine bünyemizde yer vermekteyiz.

Ofis İçin Alınabilecek Masaüstü Bilgisayarlar

Ofis için masaüstü bilgisayar modelleri oldukça çeşitlidir. Aralarından en fazla talep gören modellerin başında da Turbox ofis bilgisayarı gelir. Ofis uygulamaları, paket programları ve internet kullanımı gibi konularda Turbox oldukça avantajlıdır. Hele ki güçlü donanımlara sahip uygulamalar kullanılacaksa gönül rahatlığıyla Turbox modelleri tercih edebilirsiniz.

Seçeceğiniz iyi bir ofis pc, simülasyon çalışması ve veri analizi fark etmeksizin her işleminizi kolaylıkla gerçekleştirmelidir. Bu yüzden tercihinizi yaparken oldukça titiz davranmanız gerekir. RAM, işletim sistem ve ekran kartı gibi pek çok bileşen bulunduğu için önceliğinizi ihtiyacınıza vermelisiniz. Böylece birkaç saat isteyen işlerinizi dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu da çalışma hayatınızdaki verimi maksimum seviyeye taşımanızı sağlar. 

Ofis bilgisayarları fiyatları ise modele ve markaya göre farklılık gösterir. Modelleri daha detaylı incelemek ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için Atom Bilişimi ziyaret edebilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Steam Artık Bazı Bilgisayarlarda Çalışmayacak!
Steam Artık Bazı Bilgisayarlarda Çalışmayacak!

Genel

Türkiye’deki faaliyetlerinde dolar kuruna geçiş yapan Steam için yeni duyurular yayımlanmaya devam ediyor. Valve Corporation...

Devamını Oku
04.03.2024
E-Spor Deneyimi Verecek Oyuncu Mouseları!
E-Spor Deneyimi Verecek Oyuncu Mouseları!

Genel

Oyun oynamayı seviyorsanız daha iyi bir deneyim yakalamak için kaliteli oyuncu ekipmanları kullanmalısınız. Klavyeden kulaklığa, fareden monitöre kadar pek çok ürün artık...

Devamını Oku
01.03.2024
Son Günlerin En Popüler Oyunu The Finals!
Son Günlerin En Popüler Oyunu The Finals!

Genel

Türkiye'de FPS oyunları her geçen gün daha fazla ilgi görmeye devam ediyor. Taktiksel çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunu olarak çıkan The Finals...

Devamını Oku
28.02.2024
Yeni 540 Hz Monitör Piyasaya Sürüldü!
Yeni 540 Hz Monitör Piyasaya Sürüldü!

Genel

Asus 540 Hz ekran tazeleme hızına ve 0.2 ms gecikme süresine sahip monitörü, ROG Swift Pro PG248QP modelini piyasaya sürdü. Profesyonel oyuncuları...

Devamını Oku
27.02.2024
Online Oyunlarda Sabit İnternet Neden Önemli?
Online Oyunlarda Sabit İnternet Neden Önemli?

Genel

Dijital çağın vazgeçilmez parçası olan online oyunlar, dünya genelinde milyonlarca oyuncuyu bir araya getirir. Ancak bu heyecanlı dünyada başarılı olmak için sadece oyun becerilerine değil...

Devamını Oku
26.02.2024
Meta Quest 3: Yeni Nesil VR Deneyimi!
Meta Quest 3: Yeni Nesil VR Deneyimi!

Genel

Meta’nın en yeni VR gözlük modeli olan Meta Quest 3, artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimini bir arada sunuyor. Quest 3’ün önceki versiyonu olan Quest 2’ye göre en büyük farkı...

Devamını Oku
22.02.2024
Yeni Call of Duty: Modern Warfare III Oyunu Beklentileri Karşılamadı
Yeni Call of Duty: Modern Warfare III Oyunu Beklentileri Karşılamadı

Genel

Bir dönem NTV’nin öğle haberlerindeki teknoloji bölümüne dahi konuk olacak kadar ses getiren 2003 çıkışlı ilk Call of Duty’nin üzerinden neredeyse çeyrek asır geçmek üzere ve...

Devamını Oku
21.02.2024
Monitörün Kaç Hz Olduğu Nasıl Anlaşılır? Monitör Yenileme Hızı Nasıl Öğrenilir?
Monitörün Kaç Hz Olduğu Nasıl Anlaşılır? Monitör Yenileme Hızı Nasıl Öğrenilir?

Genel

Teknoloji dünyasında hız her şeydir. Kullanıcı deneyimini doğrudan etkileyen hız faktörü; oyun oynarken, film izlerken veya sadece günlük bilgisayar kullanımında karşımıza çıkan...

Devamını Oku
20.02.2024
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.