İkinci El Bilgisayar | Toptan  Bilgisayar  | ikinci el Notebook

Bilgisayar Donanım

Bilgisayar Donanım

 

Bilgisayar donanım denildiğinde ilk aklımıza gelen tabi ki masaüstü bilgisayarımızdaki parçalar geliyor. Tabi bilgisayar donanım ihtiyaca ve sektöre göre farklılıklar gösterir.


Mesala çok büyük bir oyun meraklısısınız. Ve güncel olan en son oyunları oynamak istiyorsunuz. Tabiki günümüzde standart bilgisayar donanımına sahip olan her masaüstü bilgisayar oyunları oynatır. Ama burada büyük bir bir fark var . Bilgisayar oyunlarındaki en önemli faktörler, görsellik ve hızdır bildiğiniz gibi. Bu görsellik ve hızı bize sağlayan ise bilgisayar donanımımız. Her bilgisayar oyununun ayarlar bölümünde grafik bazında setup ayarları mevcuttur. Bu ayarları ne kadar yükseltirsek, bilgisayar donanım kalitesine göre oyun detaylanır. Tam tersini düşünürsek, oyun donmaya, teklemeye başlayacaktır. Bizde zorunlu olarak oyun ayarlarını düşürmek zorunda kalacağız. Oysaki bilgisayar oyunlarının en büyük zevki, hızlı ve yüksek detayda oynamaktan geçiyor. Yüksek fsp ( farem rate) de oynamak içinde bilgisayar donanımı mükemmel olmak zorunda.

Bilgisayar donanım 

Çoğu Bilgisayar oyunu meraklısı evindeki bilgisayar donanım kalitesini arttırmak için sürekli teknoloji haberlerini takip ediyor. Amaç elindeki oyunu maksimum grafik ayarlarında maksimum hızda oynarak, oyun zevkini zirvede yaşamak oluyor.

Bizlerde sizlere bugün bilgisayar donanım meraklılarına uygun haber hazırladık. Bir nebzede yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

Bilgisayar donanım parçalarını bilgili veya amatör olarak olsa da, takip edenlerimiz az çok biliyoruz. Nedir bunlar, Anakart ( mainboard) , işlemci (cpu), ram, Ekran kartı (vga) sabitdisk (hdd) ana parçaları olmak üzere kurulduğu kasa , kasaya ait güç kaynağı (psu) son olarak monitörümüz geliyor. Daha fazla detay parça sayılabilir ama şimdiki amacımız ana parçaları öğrenmek.

Bilgisayar donanım anakart

Ana kart (Main board)

ASUS ROG Rampage IV Extreme

Asus oyun severler ve yüksek hız meraklıları için satışa sunduğu profesyonel seviyede anakart (mainboard) modeli ROG Rampage IV Extreme'in yeni bir versiyonunu hazırladı. Yeni ana kart (mainboard) modelinin fark yaratan özelliği tamamen siyah renge boyanmış bir görünüm ortaya koyması. Dizayn tarafındaki bu farklı görünüm dışında, Rampage IV Extreme Black adını taşıyan yeni ana kartın teknik özellik tarafında ise yeni diyebileceğimiz radikal bir değişim bulunmuyor.

 

Intel'in X79 çipsetini kullanan ana kart, LGA2011 formundaki Core i7 işlemcilerin tamamına destek sunuyor. Üzerinde yer alan 8 adet DIMM slotu ile 64GB'a kadar yüksek hızlı DDR3 bellek kullanımına olanak tanıyan anakart, sahip olduğu 5 adet PCIe x16 üzerinde dört yollu SLI ve Crossfire kurulumlarını mümkün kılıyor. ROG serisine özgü karakteristik performans ve hız aşırtma özelliklerini beraberinde getiren Rampage IV Extreme Black'in yakın gelecekte kullanıma sunulması beklenirken, fiyatı hakkındaysa şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

bilgisayar donanım işlemci


Bu site, IdeaSoft®AkıllıE-ticaret Sistemi ile hazırlanmıştır.